Kredyt konsolidacyjny online – czy się opłaca?

Sprawdźmy czy kredyt konsolidacyjny się opłaca … bo na ten temat pojawia się mnóstwo mitów i nie domówień…

Ustawa o kredycie konsumenckim nakłada na banki obowiązek informowania o swoich produktach kredytowych w ściśle określony sposób. Te przepisy dotyczą również kredytów konsolidacyjnych i gotówkowych. Dzięki temu każdy klient ma możliwość porównywania kredytów konsolidacyjnych czy gotówkowych poszczególnych ofert według jednoznacznych kryteriów.

Porównuj kredyty konsolidacyjne!

W praktyce bardzo niewielu kredytobiorców dokładnie analizuje szczegóły dotyczące bankowych ofert. Dla ludzi najważniejsza jest wysokość miesięcznej raty oraz jej wpływ na zdolność kredytową, czyli na możliwość wzięcia jakiegokolwiek kredytu. Wysokość raty kapitałowo – odsetkowej jest przede wszystkim uzależniona od okresu, na jaki pożyczamy pieniądze.

Wydłużenie okresu kredytowania znacznie podnosi koszt kredytu, ale paradoksalnie obniża wysokość miesięcznej obsługi zadłużenia. Z tego punktu widzenia najniższe raty będzie miał kredyt konsolidacyjny na 30 lat, chociaż będziemy musieli bankowi zapłacić więcej odsetek niż pożyczyliśmy kapitału, nie licząc oczywiście zwrotu tego ostatniego.

Na co zwrócić uwagę?

Dlatego wielu klientów pyta się na forach internetowych o to, na co zwracać uwagę przy kredycie konsolidacyjnym. Uczciwość nakazuje odpowiedź, że na wszystko. Nie ma bowiem w zobowiązaniach finansowych sprawy, która byłaby pozbawiona wagi. Niekiedy prawdziwym problemem może być nawet ilość formalności, jakich trzeba dopełnić i czas rozpatrywania wniosku.

TOP 3 pożyczek bankowych: 1) Mini Ratka PKO BP (bez zaświadczeń do 24 000zł) - www.pko.pl
2) 0% prowizji! 6,9%, do 50 000 zł, oblicz ratę na www.alior.pl
3) Do 200 000 zł bez poręczycieli i zabezpieczeń na www.t-mobile.pl

Czasami zdarzają się sytuacje, w których czas decyduje o możliwości zakupienia nieruchomości czy pilnego wyjazdu po niezwykle atrakcyjnej cenie. Wtedy dla kredytobiorcy najcenniejszy jest najszybszy kredyt konsolidacyjny online.

Zyski wynikające z okazyjnego zakupu mogą znacznie przewyższać pewne braki związane z ofertą kredytową. Dlatego do każdej umowy finansowej należy podchodzić indywidualnie i uważnie przeliczać możliwe korzyści i ewentualność strat. Jeżeli sami mamy wątpliwości, to powinniśmy zajrzeć do Internetu (tu z pomocą przychodzi nasz ranking kredytów konsolidacyjnych).

Znajdziemy tu szereg interesujących serwisów poświęconych tematyce kredytowej oraz portale i wortale zajmujące się finansami. Dzięki temu poznamy lepiej ofertę kredytową poszczególnych banków i zwiększymy swoje szanse na podjęcie właściwych decyzji.

Każdy bank ma kredyt konsolidacyjny online

Każdy z banków komercyjnych, funkcjonujących na naszym rynku, ma w swoim portfolio takie same produkty. Niezależnie od tego banki starają się reklamować swoje produkty w sposób, który pozostanie w pamięci klientów. Każdy z nich wybiera sobie rynkową niszę i stara się ją zagospodarować jednym, wybranym produktem bankowym, który w związku z tym jest specjalnie skrojony, w sposób wyprzedzający konkurencyjne propozycje.
Kredyt konsolidacyjny online na spłatę innych kredytów oferuje każdy z naszych banków, jednak PKO BP Bank postarał się, aby ta oferta kojarzyła się właśnie z nim.

TOP 3 pożyczek bankowych: 1) Mini Ratka PKO BP (bez zaświadczeń do 24 000zł) - www.pko.pl
2) 0% prowizji! 6,9%, do 50 000 zł, oblicz ratę na www.alior.pl
3) Do 200 000 zł bez poręczycieli i zabezpieczeń na www.t-mobile.pl

Bank obiecuje, że korzystający z tej oferty kredytobiorcy oszczędzili na miesięcznych ratach średnio 250 złotych. Jest to sugestywny przekaz, który sugeruje, że warto skorzystać z takiej propozycji. Innym reklamowanym produktem PKO BP jest dobra pożyczka gotówkowa.

Kredytobiorca może pożyczyć nawet 150 tysięcy złotych na okres do 8 lat. Charakterystycznymi parametrami pożyczki są stałe miesięczne raty oraz możliwość podwyższenia kwoty na preferencyjnych warunkach.

Złóż wniosek online

W odróżnieniu od wielu banków, które używają wniosków online jedynie w celu zgłoszenia chęci skorzystania z produktu, w tym banku można za pomocą odpowiedniej aplikacji złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny online.

Potencjalni kredytobiorcy potrzebują jedynie zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach oraz dowodu osobistego. Ta pożyczka przez internet na dowód skierowana jest do osób, które zarabiają miesięcznie minimum 1500 zł, a ich staż w obecnym miejscu zatrudnienia wynosi minimum 3 miesiące. Jednocześnie aplikować o kredyt mogą osoby, które ukończyły 21 lat. Takie same korzyści i obostrzenia występują w przypadku pożyczki mającej konsolidować zadłużenie. Dzięki tego typu produktom bankowym wielu klientów może uporać się z nadmiernym zadłużeniem.

Połączenie wielu kredytów w jedno (czyli konsolidacja), większe zobowiązanie finansowe i wydłużenie okresu jego spłaty pozwala na zmniejszenie miesięcznych rat kapitałowo – odsetkowych. Oczywiście wielu potrzebujących kredytobiorców może jeszcze wygospodarować nieco gotówki na dowolnie wybrany cel.