Konto bankowe za darmo? Za zero złotych?

Mitem jest, że najlepsze konto bankowe to właśnie internetowe konto bankowe. Nie zawsze jest tak, ponieważ przy dzisiejszym rynku, banki oferują tradycyjne konto bankowe za darmo z dostępem do Internetu nie tylko z opcją zamówienia go online ale i w swoich placówkach, które są całkowicie za darmo.

Dlatego nie jesteśmy zmuszeni wybierać koniecznie konta bankowego internetowego. Z resztą najlepsze konta bankowe to nie tylko konta internetowe. Od każdego indywidualnie zależy co jest dla niego najwygodniejsze i czego oczekuje od swojego rachunku bankowego.

Za darmo!

Możemy porównać sobie konta bankowe za darmo, chcąc wybrać najlepsze konto. Żyjemy w pięknych czasach kiedy to banki zabiegają o klienta, a nie odwrotnie. Z roku na rok banki oferują nam coraz lepsze konta osobiste, poszerzają możliwości Internetach kont bankowych, a także znoszą kolejne prowizje i koszty. Musimy jednak potrafić się odnaleźć w tym rynku i umieć porównywać konta bankowe, aby wybrać te najkorzystniejsze dla nas.

Nie bójmy się pytać pracowników banku o rzeczy, czy terminy, których nie rozumiemy, przecież nie każdy z nas jest ekonomistą. Banki mają obowiązek informować nas o wszystkim, po to my jesteśmy ich klientami i to my powierzamy im swoje pieniądze na kontach bankowych.

bBank powstał w 2001 roku jako część detaliczna BRE Banku S.A. Obecnie z jego usług korzysta prawie pół miliona klientów. Powszechnie uważa się, że najsilniejszą stroną banku jest sprawność i szybkość obsługi.

Bank jest laureatem wielu nagród branżowych, w tym najcenniejsze jest Godło Jakości Obsługi 2008, które jest przyznawane na podstawie opinii klientów. W 2011 roku bank otrzymał laur za zajęcie I miejsca w rankingu „Bank Przyjazny Newsweeka” w kategorii bank tradycyjny.

Kredytobiorcy podkreślają pozycję banku w segmencie kredytów hipotecznych. mBank stara się przyciągać nowych klientów zastanawiających się gdzie po kredyt hipoteczny, proponując rozmaite promocje.

TOP 3 pożyczek bankowych: 1) Mini Ratka PKO BP (bez zaświadczeń do 24 000zł) - www.pko.pl
2) 0% prowizji! 6,9%, do 50 000 zł, oblicz ratę na www.alior.pl
3) Do 200 000 zł bez poręczycieli i zabezpieczeń na www.t-mobile.pl

W chwili obecnej promocyjna oferta polega na obniżeniu o połowę marży przez cały okres trwania umowy co sprawia, że oprocentowanie kredytów hipotecznych zaciąganych w tej chwili jest niższe. Kredytobiorcy mogą skorzystać z promocyjnych stawek marży po przystąpieniu do programu ubezpieczeniowego. Bank nie wymaga wkładu własnego i udziela kredytu do wysokości 90 procent wartości nieruchomości.

Kredyt można spłacać w ratach równych lub malejących. Kalkulator kredytu mieszkaniowego pozwala zobaczyć symulację rat w przypadku wyboru określonej metody. Instytucja nie pobiera żadnych dodatkowych opłat związanych z rozpatrzeniem wniosku kredytowego oraz prowizji za wcześniejszą spłatę zobowiązania. Klienci, którzy zaciągają w MBanku kredyt hipoteczny i mają jeszcze zdolność kredytową, mogą skorzystać z możliwości uzyskania kredytu samochodowego lub gotówkowego na preferencyjnych warunkach.

Analizy możliwości zaciągania nowych zobowiązań pozwoli każdemu dokonać kalkulator zdolności kredytowej, który jest dostępny na stronach internetowych niektórych banków, portalach branżowych lub stronach poświęconych kredytom bankowym. Zdolność kredytową oblicza się jako procentowy udział wysokości wszystkich miesięcznych rat do wysokości dochodów osiąganych przez kredytobiorcę.

Bank dokonuje jedynie wyliczenia zdolności kredytowej. Reguły stosowane do obliczeń wynikają z rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego.